Telewizja

Czy Netia Player posiada własną przeglądarkę internetową?

NIE, ale wygodniej przeglądać internet na TV przy pomocy zoptymalizowanych do tego celu aplikacji Netia Playera (YouTube, Plotek itp.).

Kiedy należy dokonać wyboru własnych pakietów?

Wybór powinien zostać dokonany najpóźniej na 3 dni przed końcem pierwszego okresu rozliczeniowego, w którym dostępny jest Pakiet Pełny. Na Netia Playerze pojawi się informacja o konieczności wyboru pakietów. Dodatkowo taką informację wyślemy na Twój adres e-mail. Pamiętaj, że podjętą decyzję możesz jeszcze jednokrotnie zmienić w przeciągu drugiego okresu rozliczeniowego, czyli podczas drugiego miesiąca posiadania Telewizji Osobistej™, a zmiana ta będzie obowiązywała od kolejnego, trzeciego okresu rozliczeniowego. Przez cały okres trwania umowy masz możliwość dodawania pakietów. Po wybraniu nowego pakietu zostanie on udostępniony w ciągu 24 godzin.

GigaNagrywarka™

 • Oglądaj po emisji - z GigaNagrywarką™ masz dostęp do wybranych programów aż do 7 dni wstecz na ponad 40 kanałach
 • Przewijaj programy 2 godz. do tyłu na wszystkich kanałach dostępnych w GigaNagrywarce™!
 • Nagrywaj bez ograniczeń, nawet wszystko naraz! Z GigaNagrywarką ™ możesz jednocześni nagrywać tyle programów, ile chcesz.
 • Z GigaNagrywarką™ możesz zachować nieograniczoną ilość godzin nagrań aż przez 180 dni.

Aktywację GigaNagrywarki™ dokonasz z poziomu Netia Online. Zacznij od zalogowania się do Netia Online następnie przejdź do sekcji Usługi i wybierz zakładkę Usługi telewizyjne. W usługach telewizyjnych dostępna jest GiganaNagrywarka™. Po wyborze opcji Więcej można zarządzać usługą GigaNagrywarki™.

Jaki jest koszt i dostępność Netia Playera?

Każdemu klientowi korzystającemu z usługi HBO GO TV lub z Telewizji Cyfrowej Netii (opartej na technologii IPTV) Netia Player udostępniany jest bez dodatkowych opłat miesięcznych w ramach abonamentu za te usługi i jest niezbędny do ich świadczenia. Naliczana jest tylko opłata za aktywację urządzenia.

Czy mogę zrezygnować z korzystania z Netia Pleyera?

Tak. Trzeba pamiętać, że rezygnacja z Netia Playera skutkuje rezygnacją z usługi HBO GO TV lub usługi telewizyjnej. Dodatkowo możemy naliczyć opłaty w zależności od oferty, w jakiej Netia Player był zamówiony.

Co to jest DVB-T?

DVB-T to standard telewizji cyfrowej nadawanej z nadajników naziemnych. W Polsce do końca lipca 2013 roku zastąpi naziemna telewizja cyfrowa całkowicie telewizję analogową, czyli taką, jaką możemy odbierać teraz za pomocą zwykłej anteny i telewizora.

Jakie są korzyści z DVB-T?

 • Większa liczba kanałów
  Nadajniki dzięki emisii cyfrowej mogą transmitować większą ilość programów telewizyjnych (i radiowych) w obrębie jednego kanału. Obecnie na jednym kanale możemy oglądać jeden program.
  W przypadku emisji cyfrowej na jednym kanale można odbierać jeden tzw. multipleks czy zestaw kilku kanałów telewizyjnych w tym również programy w jakości HD. W Polsce wdrażane są obecnie 3 multiplexy, a docelowo w każdym z nich nadawane będzie od 5 do 8 kanałów. Po zakończeniu wdrożenia wszystkich multiplexów w Polsce będzie dostępne ponad 20 kanałów w cyfrowej jakości.
 • Zdecydowanie lepsza jakość obrazu i dźwięku
  Emisja cyfrowa zapewnia idealną jakość obrazu i dźwięku. Oglądając cyfrowy obraz nie zobaczymy "śnieżenia" czy "odbić", które często powodują duży dyskomfort w oglądaniu tradycyjnej telewizji analogowej. W obrazie cyfrowym tego typu zjawiska nie występują.
  Dźwięk w DVB-T przesyłany jest również cyfrowo w najwyższej jakości. Dodatkowo możemy odbierać wielokanałowy (przestrzenny) dźwięk Dolby Digital.
 • Dodatkowe funkcje
  Oprócz najwyższej jakości obrazu, dźwięku oraz większej liczby kanałów, DVB-T oferuje funkcję, które zwiększają wygodę i atrakcyjność oglądania telewizji.

Mam w domu telewizor kineskopowy, czy będę mógł oglądać na nim naziemną telewizję cyfrową?

TAK, przy pomocy Netia Playera. Netia Player może służyć jako dekoder naziemnej telewizji cyfrowej zarówno dla Klientów korzystających z nowoczesnych telewizorów, do których podłączymy Netia Player za pomocą kabla HDMI, jak dla osób korzystających z telewizorów starszego typu – kineskopowych, do których możemy podłączyć Netia Player przy pomocy kabla miniDin – SCART.

Jakie kanały DVB-T będą dostępne na moim telewizorze?

Ilość dostępnych kanałów jest zróżnicowana i uzależniona od miejsca zamieszkania oraz odległości od nadajnika naziemnej telewizji cyfrowej będzie ona sukcesywnie zwiększana.
 • MUX-1: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka, Polo TV (docelowo 7 programów)
 • MUX-2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV4, TV6, TV Puls 2 (docelowo 8 programów)
 • MUX-3: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Historia

Gdzie mogę sprawdzić zasięg i dostępność geograficzną DVB-T?

Szczegółowe mapki zasięgu poszczególnych multiplexów można znaleźć na stronach:
https://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t
https://www.cyfryzacja.gov.pl/

Jak wybrać pakiety Telewizji Osobistej™ w serwisie Netia Online?

Zaloguj się do serwisu Netia Online (netiaonline.pl).

 1. Po zalogowaniu wybierz zakładkę Usługi —> Usługi telewizyjne.
 2. W części Usługi telewizyjne należy przejść do Wybór pakietów, kliknij Więcej.
 3. Wybierz swoje pakiety telewizyjne. Ich zestawienie zostanie wyświetlone w prawym panelu. Jeśli chcesz zaznaczyć pakiet, kliknij na niego. Aby odznaczyć – kliknij na niego ponownie. Jeśli wybrałeś już pakiety, które chcesz oglądać, kliknij Potwierdź. Minimalna kwota zobowiązania to 35 zł miesięcznie, przy czym 15 zł to pakiet Na Start, który przyznawany jest każdemu Abonentowi, a kolejne 20 zł przeznaczasz na te pakiety, które chcesz oglądać. Pamiętaj, że suma 35 zł to abonament minimalny i możesz ją przekroczyć o dowolną kwotę. Przy większej liczbie pakietów otrzymasz dodatkowe rabaty.
 4. Na kolejnej stronie zobaczysz raz jeszcze podsumowanie wybranych przez siebie pakietów: ich ceny oraz naliczone rabaty. Jeśli jesteś zdecydowany na ich wybór, wybierz Potwierdź. Żeby zmienić swoją decyzję, kliknij Potwierdź – zostaniesz przeniesiony do poprzedniej strony, gdzie będziesz mógł ponownie wybrać swoje pakiety.
 5. Twoje pakiety telewizyjne są już wybrane. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz dodać nowe pakiety powiększając kwotę opłaty abonamentowej. Po dokonaniu wyboru nowy zestaw kanałów zostanie udostępniony w ciągu 24 godzin, a nowa opłata abonamentowa za TV zacznie obowiązywać od najbliższego okresu rozliczeniowego. Zestaw pakietów wybrany wcześniej nie podlega zmianie do końca obowiązywania umowy.

Przez jaki okres można korzystać z Pakietu Pełnego?
Pakiet Pełny włączony jest przez pierwszy, pełny okres rozliczeniowy. Jego koszt to jedyne 35 zł. W tym czasie dostępne są wszystkie kanały, w tym również kanały Premium (np. HBO, Canal+).