Internet

Konfiguracja polaczenia z internetem

Do polaczenia niezbedna jest nazwa uzytkownika oraz haslo. Dane te znajduja sie w Netia-Online.
Do zalogowania sie potrzebny bedzie numer konta abonenta i PIN. W przypadku problemów z logowaniem do netiaonline zapraszamy do zapoznania sie z materialami dotyczacymi pomocy dla netiaonline.

Urzadzenia dostarczane przez Netie maja dostep do strony Netia-Online i strony aktywacyjnej, poniewaz polaczenie jest uruchomione na uzytkowniku internet i hasle internet.

Parametry polaczenia ADSL dla uslug Netii są różne w zaleznosci od tego, na jakiej linii świadczone są uslugi. Jesli Netia swiadczy usluge na linii, na której wczesniej dzialala Telekomunikacja Polska, to zapewne masz BSA lub LLU.

Dane dla lini telefonicznych Netii Dane dla lini telefonicznych po TP czyli BSA i LLU Dane dla lini telefonicznych Dialog [tylko anex B]
Enkapsulacja PPPoE LLC Enkapsulacja PPPoA (over ATM) VcMUX Enkapsulacja PPPoE LLC
VPI 8 VPI 0 VPI 1
VCI 35 VCI 35 VCI 32
ATM class UBR ATM class UBR ATM class UBR


Serwery DNS Netii oraz Dialog Serwery DNS dla wszystkich usług Netii:

 • Podstawowy (Primary) DNS: 62.233.233.233
 • Zapasowy (Secondary) DNS: 87.204.204.204
 • Zapasowy (Secondary) DNS: 83.238.255.76
 • Zapasowy (Secondary) DNS: 213.241.79.38
 • Zapasowy (Secondary) DNS: 213.241.79.37

Serwery DNS dla wszystkich usług Dialog

 • Podstawowy (Primary) DNS: 217.30.129.149
 • Zapasowy (Secondary) DNS: 217.30.137.200

Jak sprawdzić prędkość łącza?

Zanim rozpoczniesz test prędkości wyłącz wszystkie programy, nawet te, do których nie potrzebujesz połączenia z internetem. Test prędkości udostępniony i zalecany przez Netię rozpoczynamy od przejścia pod adres: https://tester.netia.pl. Po załadowaniu strony klikamy na przycisk: Start i czekamy na wyniki.

Czym jest usługa Bezpieczny Internet?

Bezpieczny Internet to pełny pakiet zabezpieczający urządzenia stacjonarne i mobilne. Zapewnia ochronę przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym, atakami hakerskimi i kradzieżą tożsamości w Internecie. Ponadto zabezpiecza przed szkodliwymi witrynami internetowymi oraz umożliwia moderowanie korzystania z Internetu przez dzieci. Funkcja Ochrona Zdalna daje możliwość lokalizowania, blokowania, a także usuwania danych z utraconego lub skradzionego urządzenia mobilnego.

Aktywacja i zarządzanie usługą Bezpieczny Internet przez portal Netia-Online

Zaloguj się w Netia-Online. Do zalogowania potrzebny będzie numer konta abonenta i PIN . W przypadku problemów z logowaniem do Netia-Oline zapraszamy do zapoznania się z materiałami pomocniczymi.

 • Wybierz zakładkę usługi dodatkowe, następnie usługę Bezpieczny Internet i wybierz interesujący Cię pakiet
 • Po aktywacji wybranego wariantu kliknij Zainstaluj
 • Wybierz metodę, którą chcesz zainstalować aplikację np. "pobierz instalator na bieżące urządzenie"
 • Wybierz urządzenie, na którym chcesz zainstalować Bezpieczny Internet
 • Zainstaluj oprogramowanie ( uruchomienie instalatora)

Ręczne usuwanie produktów zabezpieczających

Jeśli znasz nazwę produktu zabezpieczającego, możesz spróbować odinstalować go w następujący sposób:

 1. Kliknij kolejno opcje Start > Panel sterowania.
 2. Kliknij dwukrotnie aplet Dodaj lub usuń programy.
 3. Jeśli produkt jest widoczny na liście obecnie zainstalowanych programów, usuń (odinstaluj) go.

Jeśli produktu nie można odinstalować, zwróć się o pomoc do dostawcy oprogramowania, prosząc ewentualnie o narzędzie do usuwania.

Jak zezwolić na aplikację zablokowaną przez funkcję DeepGuard?

Niekiedy funkcja DeepGuard blokuje uruchomienie bezpiecznej aplikacji, nawet jeśli użytkownik chce jej użyć i wie, że jest bezpieczna. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja próbuje wprowadzić potencjalnie szkodliwe zmiany w systemie. Może się też zdarzyć, że aplikacja zostanie przypadkowo zablokowana przez użytkownika po wyświetleniu okna podręcznego funkcji DeepGuard.

Aby zezwolić na aplikację zablokowaną przez funkcję DeepGuard:

 1. Otwórz program Bezpieczny Internet (Netia Starter) > Ochrona komputera.
 2. Na stronie głównej programu Ochrona Komputera kliknij opcję Narzędzia.
 3. Kliknij pozycję Aplikacje - zostanie wyświetlona lista monitorowanych aplikacji.
 4. Znajdź aplikację, na którą chcesz zezwolić.
  Uwaga: Klikając nagłówki kolumn, możesz sortować listę, aby przykładowo posortować listę według grup dozwolonych i zablokowanych programów, kliknij kolumnę Uprawnienie.
 5. Wybierz opcję Zezwalaj w kolumnie Uprawnienie.
 6. Kliknij przycisk Zamknij.

Funkcja DeepGuard ponownie zezwoli aplikacji na wprowadzanie zmian w systemie.

Netia Spot – instalacja, możliwości

Łatwa i szybka instalacja (Plug & Play)
Instalacja Netia Spot jest bardzo prosta – wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka telefonicznego i do prądu. Netia Spot skonfiguruje się sam. Gdy dioda zapali się na biało można już korzystać z Internetu.


Bezprzewodowy internet w całym domu
Korzystanie z internetu nigdy nie było tak proste jak teraz - dzięki bezprzewodowej technologii Wi-Fi możesz wygodnie i w każdym miejscu surfować po sieci na laptopie, smartfonie czy tablecie. Zastosowanie najnowszych rozwiązań (obsługa standardu 802.11n) pozwoliło stworzyć produkt, który raz na zawsze uwolni Cię od plątaniny kabli i przywiązania do gniazdka w ścianie.


Jeszcze większa prędkość Wi-Fi
Netia Spot przyspiesza transmisję bezprzewodową do zawrotnej prędkości 300 Mb/s. Taka szybkość pozwala na komfortowe korzystanie z internetu nawet na kilkunastu komputerach jednocześnie. Co więcej, w tym samym czasie możesz bezprzewodowo przesyłać filmy na telewizor lub kopiować pliki między podłączonymi do Netia Spot urządzeniami. Duży zapas mocy pozwala grać na konsoli w gry sieciowe i bezprzewodowo drukować dokumenty. Sposób w jaki zapragniesz korzystać z sieci zależy wyłącznie od Ciebie.


Poprawiony zasięg Wi-Fi
Zastosowana w urządzeniu technologia 802.11n MIMO (podwójna antena) znacząco zwiększa zasięg transmisji bezprzewodowej. Teraz możesz swobodnie korzystać z Internetu w całym mieszkaniu bez obawy, że nagle utracisz dostęp do sieci.


Szybkie połączenie przewodowe bez opóźnień
Jeżeli posiadasz komputer stacjonarny lub urządzenie przewodowe, które nie obsługuje Wi-Fi, np. konsolę, dysk sieciowy czy odtwarzacz multimedialny, to również możesz je podłączyć do Internetu. Korzystając z Netia Spot możesz podłączyć aż 3 komputery lub inne urządzenia przewodowe. Dzięki minimalnym opóźnieniom będziesz mógł komfortowo korzystać z gier sieciowych i prowadzić wideo rozmowy w jakości HD.


Diagnoza poprawności działania Netia Spota na podstawie diod

 • Dioda nie świeci się – Netia Spot jest wyłączony lub brak zasilania
 • Dioda świeci światłem ciągłym białym – zasilanie jest włączone, urządzenie pracuje prawidłowo
 • Dioda miga światłem białym – trawa aktualizacja oprogramowania, oczekiwania na podłączenie nowego urządzenia po wciśnięciu przycisku WPS
 • Dioda świeci światem ciągłym czerwonym – brak dostępu do internetu na skutek odłączenia kabla telefonicznego (awarii sieci) lub trwa uruchomienie i konfiguracja Netia Spota po włączeniu zasilania